Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 2022-23 sezonu üçüncü hafta maçında Ayos Konyaspor Basketbol’u ağırladı. Maçtan 85-71 galip ayrılan Takımımız, ligde 3’te 3 yaptı.
Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan karşılaşma öncesi Bartın’ın Amasra ilçesindeki maden ocağında meydana gelen patlama sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımız için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
Karşılıklı basketlerin ardından Carsen Edwards ile etkili olan Takımımız, periyotu 18-15 önde tamamladı. İkinci çeyrekte Nigel Hayes ile farkı çift hanelere taşıyan Fenerbahçe Beko, soyunma odasında 40-27 önde girdi. Üçüncü çeyrekte farkı 20 sayılara çıkaran Dimitris Itoudis’in öğrencileri, periyodu 61-44 üstün geçti. Üstün oyununu sürdüren Fenerbahçe Beko maçtan da 85-71 galip ayrıldı.
Fenerbahçe Beko (85): Edwards 20, Motley 14, Metecan 11, Melih 9, Guduric 6, Şehmus 6, İsmet 6, Hayes-Davis 5, Samet 4, Wilbekin 2, Pierre 2
Son yorumlar